Gergi tavanlar her türlü iç mekan için etkili bir çözümdür. Hem klasik hem de modern olarak gerekli stili yaratmaya yardımcı olurlar. Mükemmel stil ve çeşit, doğru gergi tavan malzemesi, gergi tavan dokusu ve gergi tavan renk seçimi ile elde edilebilir. Yıldırım Dekor olarak özellikle Ümraniye ve İstanbul’un diğer ilçelerinde; gergi tavan ile ilgili inceleyip sık dokuyarak gergi tavan imalat ve montaj işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Gergi tavan çoğu zaman, mat gergi tavan ve parlak gergi tavan olarak tercih edilir. Saten gergi tavanlar hakkında, başka bir makalede ayrıntılı olarak tarif ettik. Bu türlerin her birinin avantaj ve dezavantajları vardır.

Mat Gergi Tavan

Klasik tarzda bir iç mekan yaratmak isteyenler, mat tuvallere dikkat etmelisiniz. İdeal bir geleneksel çözüm olacaklar. Bu gergi tavan tasarımı solmadan uzun süre dayanacak sıvalı bir yüzey gibidir. Böyle bir gergi tavana kesintisiz denir.

Mat gergi tavanın ana avantajı, parlak gergi tavan ile kıyaslandığında uygun maliyetidir. Ek olarak, artılar güvenilirlik, dayanıklılık ve bakımı kolaydır. Mat gergi tavanlar, banyo ve tuvaletler dahil olmak üzere herhangi bir tesis için kullanılmalarını sağlayan neme karşı farklı ve yeterli direnç gösterir. Dış çekicilik son derece anlaşılabilir. Donukluk dış parlamayı vurgular ve iç eşyalarda aksan oluşturmanızı sağlar. Gergi tavan temizliğini korumak için fırça kullanmanız tavsiye edilmez. 

Parlak Gergi Tavan

Parlak gergi tavanlar, son derece hızlı bir şekilde monte edilmeleri için mükemmel bir fırsat sunuyor. Genellikle Gergi tavan montajı birkaç saatten fazla sürmez ve sadece birkaç işçiye ihtiyaç duyar. Parlak gergi tavanların, artıları geniş bir çizim yelpazesi ve etkileyici bir renk şeması içerir. Bu gergi tavan, yansıtma yeteneği sayesinde odayı görsel olarak genişletmenizi sağlar. Parlaklık ayrıca nem direncinde de önemlidir. Ortalama olarak, yük 1 metrekare başına 100 litre su baz alınarak hesaplanır.

Parlak gergi tavanlar, esneklik, hareketlilik ve dış çekicilik açısından farklılık gösterir. Bu, herhangi bir oda tipi için kullanmanıza izin verir. Çoğu zaman iç mekanın modern tarzını tamamlayabilirler. Bu tasarımı kullanmanın olumsuz tarafı, bakımın karmaşıklığıdır. Bu amaç için, fırçalar ve kıllar kullanılamaz, çünkü bu kaplamaya zarar verebilir ve çizebilir.