Gergi tavanlar tavan dekorasyonunda son yılların trendi haline gelmiştir. İşte bu yüzden bir gergi tavan imalatı, gergi tavan montajı, kullanılan gergi tavan malzemesi, oldukça önem arz etmektedir. Yüksek kaliteli ve orijinal bir gergi tavan montajı yapıldığı alana oldukça modern bir hava katabilir. İki seviyeli gergi tavanlar, dairenin tasarımını iyileştirmeye ve ona bir bükülme eklemenize yardımcı olur.

İki katlı gergi tavanlar ile tavan alanının güzel dekorasyonu.

Gergi asma tavanları monte etmeden önce yüzeyi hazırlayın. Alçı sıyırın, gereksiz parçaları çıkarın, tellerin geçiş yerini, her türlü sistemi dikkatli bir şekilde planlayın. Malzemeyi düzeltmek için kullanılan çerçeve farklı olabilir:

  • kontrplak;
  • çelik lastikler;
  • tahta çubuklar;
  • profile.

Seçim, tamamen oda için kullanılan gergi tavan kumaşına bağlıdır. Gergi tavan tasarım, tavana ve duvarlara sabitlenmiştir ve metal profiller buna eklenmiştir. PVC film veya kumaş, gergi tavan kumaşlar üzerlerine monte edilir. Gergi tavanın alçıpan ile kombine tasarımıyla farklı sonuçlar elde edilebilir.

İki seviyeli gergi tavan, kullanımı kolay, estetik, dayanıklı ve 10-16 yıllık servis garantisi ile kolayca monte edilebilir. Özenle, uzar ve 20 yıl boyunca manzaranın tadını çıkarma fırsatı verir.

Tek veya çok seviyeli gergi tavanların çok işlevli özelliklerinde avantajları. Yardımları ile kablolama, sistemler ve kablo kanalları kolayca gizlenir. Tavan kaplamasının düzgünsüzlüğü ve yanlışlığı gözle görülemez. Işığın yerleştirilmesi tüm yüzeyde olacak ve çeşitli varyasyonları misafirleri ve arkadaşları şaşırtmaya yardımcı olacaktır. Parlak gergi tavan veya ayna bezin parlaması, alanı görsel olarak genişletmesi ve odadaki belirli yerleri tahsis etmesi avantajlı olacaktır. Düşük tavanlar sadece bu tür tasarımlara, açık renkli gergi tavanlara ve efektli özel lambalara ihtiyaç duyar.

İki seviyeli gergi tavanların kurulumunu planlarken dikkate alınmalıdır ve kaplamaların kalite özelliklerini, çevre dostu olmalarını ve güvenliğini dikkatli bir şekilde incelemeye başlamak gerekir. Piyasa, alerjik insanlara kontrendike olan zararlı maddeler içeren gergi tavan malzemeleri ile doludur. Birçoğu güçlü kokular yayar. Bir apartman gergi tavan tasarımı seçerken, tuval hakkında tam bilgi veren sertifikalara ihtiyacınız vardır.

Kurulum çalışmaları ve gergi tavan imalatının kalitesi iyi değerlendirmeleri ve olumlu deneyime sahip uzmanlara bağlıdır.