Gergi tavan mükemmel bir malzemedir, çünkü hızlıca ve mobilyayı odadan çıkarmadan monte edilebilir. Tavan tek parça halinde monte edilir ve herhangi bir inşaat döküntüsü veya karışıklık olmadan montaj işi yapılır.
 

Gergi Tavanın Tarihçesi

Bir bez veya benzeri bir malzeme ile tavanları kaplamanın orijinal konsepti, eski Mısırlılar tarafından tasarlanan MÖ 2000-1000 yıllarına dayanmaktadır. Duvarlar arasına gerilmiş nemli bir bez kullanarak, amaç düz bir yüzey elde etmekti. Romalılar ve Yunanlılar yöntemi benimsemişler ve onu keten ve ipekle önemli ölçüde geliştirmişlerdir. Kumaş sarktığında yenisiyle değiştirirlerdi. Efsanevi Kolezyum gibi antik amfitiyatrolar bile izleyiciyi güneş ışığından korumak için bezle örtülürdü.

18. yüzyıla gelindiğinde konsept, pamuklu bezin tebeşir çözeltisine batırıldığı ve bir binanın üzerine gerildiği ve küçüldükten sonra pürüzsüz bir yüzey oluşturduğu Ermenistan'a gitti. O günlerden sonra ve bir süre bu tür bir teknoloji, 1960'ların başlarında yeniden keşfedilinceye kadar modası geçti. Yeni ve heyecan verici tasarımların ortaya çıkmasından bu yana, gergi tavanlar, özellikle Avrupa'da giderek daha yaygın hale geldi. Artık, inovasyon yoluyla zamanın testine dayanacak şekilde, kumaştan daha dayanıklı malzemeden üretiliyorlar.

Gergi Tavan Nedir?

Gergi tavanlar, bir “membran” nın çevreye kaynaklandığı bir PVC filmden üretilmektedir. Kurulum, önce odanın etrafında özel bir alüminyum profilin sabitlenmesi, daha sonra tavanın 50 santigrat dereceye kadar ısıtılması ve filmin gerilmesi ve son olarak “membran” ın profilin kilitleme kanalına yerleştirilmesi ile sağlanır. Soğutma filmi daha sonra mükemmel bir tavan sağlamak için küçülür. Gergi tavanının ardında telleri, havalandırma sistemlerini ve daha fazlasını gizlemek mümkündür.
 
Gergi tavanlar 40 yıldan fazla bir süredir Avrupa'da kullanılmaktadır. Bu eşsiz ürün, sınırsız dayanıklılığa sahiptir ve Yıldırım Dekor, ürünleri için 10 yıllık bir garanti sunar. Germe tavanları bakım gerektirmez ve gelecekte ek onarım gerektirmez. Temizlemek için özel temizleyici ve mikrofiber bez kullanın.
 

Gergi tavan nasıl seçilir?

Gergi tavanlı bir daire hayal edin, bu tavanı bitirmek için hızlı ve uygun bir seçenektir. Bu tasarıma benzediğinden bahsetmek çok güzel ve güzel. Ama çok şaşalı olmayacak olan gerilmeli tavanlar nasıl seçilir ve dairenin tasarımına mükemmel bir şekilde uyacaklar ve bunu daha fazla düşünecek kadar uzun süre düşüneceğiz.

Önce bu tasarımın ne olduğunu öğreneceğiz. Ana parçası, önceden monte edilmiş bir çerçevede sıkılan güçlü veya çok güçlü olmayan malzemeden yapılmış bir bezdir. Bitmiş düz kumaş, çok hoş görünen homojen, düzgün bir yüzeye sahiptir. Ve bu tuvali çekebilirsiniz, böylece tavan figüratif ve çok seviyeli olur. Ya da farklı dokuları ve renkleri birleştirin - uçan fantezi için alan çok büyüktür. Üretilen ürünlerin yelpazesi yüzlerce renkten oluşuyor ve dokular çeşitlilik gösteriyor.

Gergi tavan nedir? fiyatı nasıl hesaplanır? nasıl seçilir

Gergi tavanın Avantajları

  • Bu tip bir tavanın sadece onarım sırasında monte edilememesi çok iyidir. Odanın tasarımını yenilemek istiyorsanız, bunu istediğiniz zaman yapmak mümkündür.
  • Başka bir artı bu inşaat neredeyse anında monte edilmiş olmasıdır. Saat 2 veya 3, daha fazla değil - bu eşit bir bez gerilirse. Çok seviyeli bir kumaş durumunda, yaklaşık 5 ila 6 saat sürer.
  • Barisol gergi tavan, yanlışlıkla komşulardan dökülen suyun ağırlığına dayanabilir. Ve sonra tekrar çekmeye ihtiyacın var, ve sızıntıdan bir iz kalmayacak.
  • Bu tavanlara hizmet etmek, periyodik silme hariç olmak üzere, on yıl değil, özel ayrılma talebinde bulunmayacaktır.
  • Sıkıca gerilmiş kanvasın altında saklayın ve tavanın çok güzel olmayan ilk yüzeyini bağlayabilirsiniz.
     

Polivinilklorür (PVC, vinil) tavanlar da film olarak adlandırılır. Bu tavan için kullanılan filmin maksimum genişliği 3 metredir (ekipman artık izin vermez). Daha geniş bir tavan gerekiyorsa, başka bir şerit kaynaklanır (bir HDTV makinesi kullanılarak). Tavanın görünümünü bozmayan küçük, düzgün bir dikiş oluşur - bu dikiş neredeyse görünmezdir. Ve filmin dokusu sadece klasik parlak değil, aynı zamanda süet veya saten olabilir. Böylece, film tavanlarının arasından seçim yapabileceğiniz çok şey var, evinizin tasarımını ilginç ve orijinal hale getiriyor.

Gergi Tavan Fiyatları nasıl hesaplanır

Gergi tavan fiyatları kullanılan membranın kalitesi, ölçü, kullanılan led ve baskı kalitesine göre değişiklik gösterir. Gergi tavanlarda geniş renk ve doku çeşitlerinde mevcuttur. Dokular parlak, mat, saten, şeffaf ve metaliktir. Tüm dokular fabrikamızda görüntü baskısı için uygundur. Yıldırım Dekor Gergi tavanlar, yüksek neme sahip odalarda da güvenlidir. Gergi tavanlar, neme dayanıklı ve alerjisizdir. Nem gerdirme tavanlarının etkisi altında boyutlar değişmez.

Yıldırım Dekor Gergi tavanlar inanılmaz derecede hafif. Sadece 240 gr / m2'lik bir ağırlıkta mevcut olan diğer tavan tiplerinden daha hafiftir ve bu nedenle binanın yapısındaki yükü en aza indirir. Yıldırım Dekor Gergi tavanların BS1D0 ve BS2D0 yangın sınıflandırması vardır.