Tavanın tamamlanması, onarım sürecindeki en önemli görevlerden biridir. İdeal olarak kusursuz bir şekilde pürüzsüz görünmeli ve orijinal görünümü olabildiğince uzun tutmalıdır. Bu kriterler tamamen çeşitli doku ve renkler ile etkileyici, gerilim pvc film tarafından karşılanmaktadır. Bu makaleyle ilgili bilgiler ve kullanım örnekleri ile birlikte çok sayıda fotoğraf, bu makalede bulacaksınız.
 

Gergi tavan nedir? Gergi Tavan çeşitleri

Gergi konstrüksiyon, normal tavan altında gerilmiş ve özel bir alüminyum veya plastik profilin çevresine sabitlenmiş sürekli bir bezdir. taban kaplaması olarak kullanılan malzeme en yaygın türleri PVC folyo ya da bir sentetik tekstil (poliüretan ile emprenye edilmiş poliester) 'dir. Dokularına bağlı olarak mat, parlak, saten, kumaş ve gergi tavanları fotoğraf baskısı ile ayırt edin.
 

Mat gergi tavan

Bu tavan, boyalı alçıyı anımsatan son derece düz bir yüzeye sahiptir. Bu tasarımın avantajı, ışığın parlaması ve kırılmasının olmaması ve aynı zamanda, tuvallerin yapışması sırasında oluşan dikişlerin tam görünmezliğidir. Yüksek estetik özellikler, zarif bir klasik iç mekan yaratmak için mat gerilim tavanlarını vazgeçilmez kılmaktadır.
 

Parlak (ayna) gergi tavan

Odanın yüksekliğini görsel olarak yükseltmek ve daha hafif yapmak istiyorsanız, parlak gergi tavan en iyi seçimdir. Bu film, renge bakılmaksızın, hem gündüz hem de yapay olan her bir fotonun fotonunun yansıtıldığı temiz su yüzeyine benzer.
 

Saten gergi tavan

Bu seçenek, mat ve parlak gergi tavan arasında bir uzlaşma olarak adlandırılabilir. Ana özelliği yumuşak inci cilasıdır ve odaya inciler veya ipek nazik bir parlaklık verir. Keskin gölgelerin olmaması, dinlenmek için rahat ve rahat bir atmosfer yaratmak için saten kaplamaların kullanılmasına izin verir.
 

Kumaş gergi tavan

Kumaş tavan ön ısıtma olmadan monte ve genellikle hiçbir dikişleri vardır: rulo genişliği 3 ile 5 metre arasında olabilir ve bu çok büyük değil odalar için yeterlidir. PVC filmden farklı olarak, tekstil ürünleri düşük sıcaklıklara dayanıklıdır, böylece ısıtılmamış odalarda ve evlerde kullanılabilir.
 

Fotoğraf baskısı ile gerilmiş tavan

Fotoğraf baskısı ile tavan, her türlü tasarım fikrini somutlaştırmak, tavana bir görüntüyü yüksek kalitede yerleştirmek için harika bir fırsat. Gökyüzü, çiçekler, kuşlar, kelebekler, bir manzara, dünya haritası, gökdelenler, çocuk resimleri veya soyutlamalar olabilir. Bu gergi tavanı mekanın geri kalanıyla güzel bir şekilde birleştirerek, alanı büyük detaylarla aşırı yüklemeden önemlidir.
 

Uzatılmış tavanların artıları ve eksileri

İç mekanların modern tasarımında, gergi tavanlar diğer her türlü kaplamadan çok daha sık kullanılır. Bunun nedeni, eşsiz estetik nitelikleri, kurulumun göreceli basitliği, dayanıklılığı ve çok yönlülüğüdür.
 

Gergi Tavanın Artıları

- Mutlak nem direnci sayesinde PVC film mutfak ve banyo için idealdir. Acil durumlarda, aniden su hattının üstündeki komşular kırılırsa, oldukça büyük miktarda su tutabilmektedir.
- Oldukça gergin tavanlar alçı levha ile kombine edilerek ilginç çok seviyeli yapılar yaratılır.
- Bu sonuncunun bir diğer avantajı, küçük yer düzensizliklerini kolayca gizleyebilme yeteneğidir ve bunlarla birlikte kablolama ve bazı aydınlatma elemanlarını gizler.
 

Gergi Tavanın Eksileri

- Doğal olan her şeyi tercih eden insanlar, pvc-kanvasın sentetiklerinden hoşlanmayabilir. Zararsız olduğu düşünülmekle birlikte, hiç kimse toksik katışkılar veya renklendiriciler içerebilen standart altı bir ürünü satın almaktan bağışık değildir.
- Asma tavanların su geçirmezliği nedeniyle, buhar değişimi bozulur, bu nedenle oda çok rahat nefes almaz, klimayı daha sık havalandırmak ve açmak gerekir.a
- Pvc filmin çalışmasına izin verilen sıcaklık + 5 ° C'nin altına düşmemeli ve + 50 ° C'nin üzerine çıkmamalıdır.
- Her yarım yıl boyunca, örneğin banyoda veya mutfakta, sıçramalardan ve damlacıklardan lekeler görüldüğü için, parlak gergin tavanlar yıkanmalıdır.