İstanbul Başakşehirde Gergi Tavan Avize Modellerimiz sergilenmektedir. En güzel gergi tavan avize modelleri için bize ulaşın. Işık tasarımı, odanın tasarımında önemli bir rol oynar. İyi tasarlanmış ve iyi organize edilmiş aydınlatma, odanın avantajlarını vurgulayabilir ve iç mekanın başarılı özelliklerini sunmak kârlıdır. Dairenin gergi tavanları tamir etmesi ve düzenlemesi planlanıyorsa, aydınlatma ekipmanı seçme sürecine akıllıca yaklaşılmalıdır. Gergi tavan için armatürler ve avizeler, odanın tüm iç kısmı ile uyumlu olmalı ve sedyenin güzelliğini gölgelemelidir.

Aydınlatma için geleneksel bir tek avize ve bütün bir nokta grubu veya bunların bir kombinasyonu olarak kullanılabilir. Doğru tavan tasarımını seçerseniz, alanı aşırı yükleyebilecek pek çok eleman kurmanıza gerek yoktur. Düz bir saten tavan için ideal avize, kristal bir avize veya yapay elmaslar ve diyotlarla desteklenmiş bir buket metal detay şeklinde bir lamba olabilir.

Gergi tavan avizesi seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Gergi tavan oluşturmak için kullanılan malzemenin özelliği, ısıya karşı yüksek hassasiyetidir. Lambayı yüzeye çok yakın takarken, kaplama rengini değiştirebilir (üzerinde siyah veya sarı bir nokta belirir) veya deforme olabilir.

Böyle bir sorunu önlemek için aşağıdaki kuralları dikkate alarak aydınlatma cihazları seçmek gerekir:

  1. Lamba, ısıya maruz kalmaması için ağdan uzak bir yere yerleştirilmelidir. 60 °C'nin altında ısıtılan avizeler hasarı karşılamayacaktır.
  2. LED ve halojen lambaları şebekeye bağlamak için kullanılan güç kaynakları, beton tavan ile gergi kapak arasındaki boşluğa yerleştirilmemelidir. Orada bırakılan cihazlar, yetersiz havalandırma nedeniyle sürekli aşırı ısınacakları için hızla arızalanır. BP'yi yerleştirmek için en uygun yer havalandırma boşluğudur. Teller, tavan ile beton arasındaki teknik boşluğa döşenebilir.
  3. Gergi tavana avize ve armatür montajı çeşitli şekillerde yapılabilir. İşçilerin malzemeyi doğru yerde kesebilmeleri ve armatürün sabitlenmesi için temel hazırlayabilmeleri için bıçağın montajından önce aydınlatma cihazlarının seçilmesi gerekir.
  4. Parlak gergi tavanlar ışığın %80'ine kadarını yansıtabilir, bu nedenle gölgeli, ışığı saçan lambaların seçilmesi önerilir. Açık lambalı avizelerden yansıyan ışınlar rahatsızlık yaratabilir.

Odanın boyutuna ve tasarımına odaklanarak ihtiyacınız olan yatak odası, çocuk odası veya oturma odasında bir lamba seçin. Küçük bir oda için, tavanın ortasına yerleştirilmiş bir avize yeterli olacaktır, geniş bir oda için duvarlardan eşit mesafede bulunan bir çift lambaya ihtiyacınız olabilir.

Germe tavan için avizeler yatay ve dikey olabilir. Alçak tavanlı odalar için (3 m yüksekliğe kadar duvarlar), yatay olanlar en uygunudur ve dikey lambalar yüksek tavanlarda iyi görünecektir.

Ayrıca barda üçüncü tür lambalar var - avizeler. Bu tip iyi düşünülmüş bir tasarıma sahiptir ve ilk ikisinin avantajlarını birleştirir. Bu tür cihazların yüksekliği ayarlanabilir ve bu, akkor lambalarla bile gergi tavana kurulum için kullanılmalarına izin verir. Aynı özellik, bu tür armatürlerin herhangi bir tavan seviyesine sahip bir odada kullanılmasını mümkün kılar. Avize düzenlemesinin yüksekliğini değiştirmek çok basittir, bu görev herhangi biriyle başa çıkacaktır. Ayarlama için özel beceriler veya araçlar gerekmez.

Gergi Tavan Avize Maliyeti

Gergi tavan için avizenin maliyeti, lambayı yapmak için kullanılan malzemeden, boyutundan, şeklinden, tasarımından ve tasarımından oluşur. İyi bir seçim, boynuzlu veya gölgeli klasik bir avizedir. Kornaların yukarıya, tavana çevrilmediğinden, yatay olarak yerleştirildiğinden veya alçaltılmış olduğundan emin olmak gerekir - bu nedenle kaplamayı ısıtmazlar. Geleneksel şekilli lambalar çeşitli unsurlarla süslenebilir: renkli cam, boncuklar, abajur ve diğerleri.

Gergi tavan sahipleri arasında özellikle popüler olan, kristalden yapılmış avizelerdir. Şeffaf elemanlar, ışığı odaya eşit ve nazikçe dağıtır. Günümüzde üretilen bu tip lambalar, odaların streç kumaşlarla aydınlatılması açısından tüm gereksinimler göz önünde bulundurularak üretildiği için güvenle kullanılabilirler.

 

Hangi lambanın satın alınacağına ilişkin nihai karar, odanın sahibi tarafından verilir. Her durumda cevap bireyseldir ve tercihlerine ve beklenen sonuca bağlıdır. Klasik formdaki avizeler, mat resimlerin arka planına başarılı bir şekilde bakarken, parlak olanlarda kötü görüneceklerdir. Boynuzları olan yatay lambalar neredeyse evrenseldir: odalara ve mat ve parlak tavanlara iyi uyum sağlarlar. İyi bir çözüm, oturma odasında kristal bir avize ve yatak odasında düz bir kare şeklidir.