Gergi tavan malzemesi, gergi tavan kumaşı olarak adlandırılan membrandır. Gergi tavanlar pvc membran üzerine UV Baskı merkezinde ultra viole ışıkla istenilen görüntü aktarılır. Artık piyasada birçok özellik ve prensipte farklılık gösteren gergi tavan malzeme seçenekleri bulunmaktadır. Özellikle Alman ve Fransız menşeili gergi tavanlar bilinen en iyi gergi tavan malzemelerine sahiptir. Özellikle Çin meşeili gergi tavan malzemelerinden uzak durulmalıdır. Kalitesi malzeme ve kansorejen etkisi sebebiyle çok tercih edilmemektedir. Fakat fiyatı diğerlerine kıyasla uygun olduğu için maalesef piyasada karşılık görmektedir. Belli başlı gergi tavan malzemeleri şunlardır;

Gergi Tavan Malzemeleri

  1. Polivinil klorür filmi;
  2. Fiberglas kumaş;
  3. Polyesterden yapılmış örme kanvas.

Polivinil klorür film, gergi tavan üretmek için uzun süredir kullanılmaktadır. Mat veya parlak olabilir, bu nedenle odanın tasarımına kesinlikle karar vermeniz gerekir. Bu malzemenin en büyük avantajı su geçirmemesi ve mükemmel bir yangın güvenliğine sahip olmasıdır. Ancak bu malzeme çok kolay yırtılabileceği için özel bakım gerektirir.

Polyester kumaş kanvas özel bir bileşim ile emprenye edilir, bu nedenle daha elastik ve dayanıklı hale gelir. Bu tuval, kesintisiz bir tavan yapmak için harika. Böyle bir bezin ana avantajları suya dayanıklılık ve yüksek mukavemettir.

Yetersiz ısıtılan odalarda tavanları düzenlemek için kumaş kanvaslar kullanılabilir. Tavana monte edilen fiberglas oldukça yakın zamanda ortaya çıktı, ancak yüksek mukavemet ile karakterize edildiğinden ve tuvale güzel bir orijinal desen uygulayabileceğiniz için şimdiden büyük bir talep kazandı.

Gergi Tavan Çeşitleri

Modern gergi tavanlar, yeterince geniş bir ürün yelpazesine sahiptir ve çeşitliliğe hayran kalır. Tasarımın tüm avantajlarını vurgulamak için odayı daha hafif, daha geniş hale getirmeye yardımcı olurlar.

Türüne göre, germe tavan şunlar olabilir:

  • Transparan Gergi Tavan;
  • Dijital Baskı Gergi Tavan;
  • PVC Gergi Tavan

Mat bir kanvas kullanılıyorsa, tavan sadece klasik bir badana gibi görünür, ancak tamamen düzdür. Saten parlama efekti ve güzel ve güzel bir yüzey yaratır. Lake parlak tavan, odanın genel alanını ve odanın bir yansımasını görsel olarak genişletmenize olanak tanır. Metalize kumaş, oldukça fütüristik göründüğü için yüksek teknoloji tarzında bir oda düzenlemek için mükemmeldir. Süet, odaya biraz gizem ve özgünlük vermenizi sağlar.

Mükemmel özelliklere sahip polivinil klorür astar oldukça popülerdir. Kurulum sırasında, tuval özel bir inşaat saç kurutma makinesi ile ısıtılır ve daha sonra tavan yüzeyine gerilir ve odanın çevresine yerleştirilmiş bir baget üzerine sabitlenir. Bu malzemenin kabul edilebilir bir maliyeti vardır ve ayrıca tüm tasarım amaçlarını tam olarak gerçekleştirmenizi sağlar. Ek olarak, sadece benzersiz bir çizim oluşturmak, çeşitli malzemelerin dokusunu simüle etmek veya fotoğraf baskısı yapmak mümkündür.

Barisol gergi tavanlar PVC'den çok daha sonra ortaya çıktı. Bu malzemenin özelliği, poliüretan ile emprenye edilmiş bir örgü kumaştan yapılmış olmasıdır. Kumaş kumaş, vinil filmden çok daha güçlüdür, bu nedenle ona zarar vermek o kadar kolay değildir. Ruloların maksimum genişliği 5 metredir, bu nedenle tavan pürüzsüz, güzel ve dikişsizdir. Kumaş tavanlar düşük sıcaklıklara çok iyi dayanır ve ayrıca çevre dostudur.