Gergi tavanlar; Gergi tavan malzeme ve gergi tavan imalat işlemleri doğrultusunda bir çok özelliğe sahiptir. Odaya derinlik ve genişlik katacak 3d gergi tavan modelleri ve bu makalede anlatacağımız akustik gergi tavan modelleri gibi. Gergi tavanlar; akustik gergi tavan gerilim yapısının montaj özellikleri sayesinde sesleri söndürmek için yumuşak bir kumaş yapısının özelliklerine sahiptir. Akustik gergi tavan iyi bir ses yalıtımı özelliğine sahiptir. Bununla birlikte, tamamen sessiz bir ortam elde etmek için, tavanın satın alınmasından önce bile, ek ses yalıtımı kurma olasılığını dikkate almalısınız.

Sesler iki ana gruba ayrılır: hava ve perküsyon. Köpek havlaması, müzikal sondaj veya örneğin ağlama gibi sesler - hava sahasında yayılan gürültülerdir. Buna göre, "hava" ismine sahipler . Şok sesleri, örneğin bir matkabın işi veya mobilya hareketi gibi sert yüzeylere maruz kaldığında ortaya çıkan seslerdir. Akustik gergi tavan sayesinde seslere veda edebilirsiniz.

Ayrı ayrı, burada yapılandırılmış sesler, örneğin, borularda akan suyun sesidir. Akustik sinyali azaltan ve tam sessizliğe ulaşan bir engel sağlamak için, gergi tavan filmin iç tarafı ve ana tavan arasında oluşan hava boşluğuna bir yalıtım tabakası yerleştirilir. Tüm binaların sadece tavan yüzeyine akustik gergi tavan döşetilmesiyle, tam bir sessizliğinin sağlanacağına dikkat çekmek gerekir.